Akdeniz Bölgesinin İncisi: Antalya

Akdeniz’de yaz tatili denildiği taktirde akla deniz, kum ve plaj üçlemesi ile beraber muhteşem doğa harikalarına, antik kentlere sahip bir Antalya veyahut wakeboard, yamaç paraşütü, kano, deniz paraşütü, sürat botu, ringo, rafting Antalya sosyal aktiviteleri gelmektedir.  

Gerek sakin bir tatil geçirmek, denize girmek, güneşlenmek ve doğa harikalarının tadını çıkarmak gerekse de sunulan sosyal aktiviteler ile adrenalini doruk noktasını yaşamak isteyenler için Antalya merkezi bir durak noktasıdır.  Ülkemizin turizm sektöründe kazanç bakımından liste başında yer alıyor olması da bu yüzdendir.

Her Geçtiğimiz Gün Artan Sosyal Aktivite Çeşitliliği Antalya da, şehrin sahip olduğu coğrafi konumunda etkisi ile beraber her geçtiğimiz gün yeni bir su sporu aktivitesi veyahut daha farklı bir sosyal aktivite üretilmektedir. Mevcut verilere göre Antalya içerisinde bulunan çeşitli su sporu aktivite merkezlerinde 32 farklı çeşit adrenalin dolu aktivite bulunmaktadır ve bu sayı hızla artmaktadır. Su sporu aktiviteleri dışında, tabi ki doğa parkurları veyahut bungee jumping gibi farklı aktiviteler de yerli halka ve turistlere sunulmaktadır.

Güncel olarak merak edilen konular arasında ise yamaç paraşütü fiyatları veyahut yat turu fiyatları yer almaktadır.  Antalya’nın tarihi zenginliği açısından arz ettiğini önemi de unutmamak lazım. Biraz adrenalin, macera, biraz da kafa dinlemek, tarihi zenginliği seyre dalmak ve mümkün olduğunca doğa ile iç içe bir halde tatil geçirmek illa ki yurt dışına gitmek gerekmiyor.  Kendi ülkenizde her açıdan bir inci gibi parlamakta olan Antalya’yı tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir