Ava Giderken Bunları Unutmayın!

avcılık ürünleri

Ne tür bir avcılık yapıyor olursanız olun, Av Malzemeleri çantanızda daima bir hayatta kalma battaniyesi bulundurmalısınız. Neredeyse hiçbir ağırlık etkileri olmaz ve hiç yer kaplamazlar. Gece geç saatlerde bir hayvanı izlemekten vazgeçip kamp kurmak zorunda kalırsanız, bir battaniyeye sahip olduğunuza sevinirsiniz. Tabii ki sadece battaniye yeterli olmayacaktır.

Uzaklıkölçer

Bir uzaklıkölçer küçük ve oldukça hafiftir. Avlanırken yanınızda bir telemetre taşımak önemlidir. Çünkü etkili bir çekim yapabileceğinizden emin olmak istersiniz. 700 metrelik bir atış yapamayacağınızı biliyorsanız, ancak uzakta bir geyik görüyorsanız, o zaman bu sorumsuz bir atış olur ve hayvanı yaralayabilirsiniz.

El Feneri

Günbatımında bir hayvanı hızlı bir şekilde yaklaşırken takip etmeniz gerekebilme ihtimalinde, o hayvanı geceye kadar iyi takip edebilmeniz için bir şansınız bulunur. Etrafınızda veya yolunuzda ne olduğunu görebilmeniz için balık avı da dahil ava giderken yanınızda harika bir el feneri olması iyi bir fikirdir.

Islak Mendil

Bebek mendilleri, ormanda tuvalete gitmek, yemek yemeden önce çamur ve pislikleri temizlemek, bir hayvanı avladıktan sonra üzerinizden herhangi bir kanı temizlemek, ter atmak gibi herhangi bir şey için kullanılabilir. Uzun bir yürüyüş gününden sonra yüzünüzü, bıçağınızı temizleyin vs. temizleyebilirsiniz.

Çakmak

Çakmak taşımak her zaman akıllıcadır, çünkü neye ihtiyaç duyacağınızı asla bilemezsiniz. Bir ateş yakmanız gerekebilir, çünkü bir hayvanı takip ederken gün batımı veya geceleyin kamp kurmaya karar verebilirsiniz. Bu sırada kendinize dikkat etmeniz gerekir.

Av Ruhsatı

Avlanma ehliyetinizi elemanlardan korumak için plastik bir torbaya koyun. İsteyeceğiniz en son şey bir kontrole denk gelmeniz ve ruhsatınızın ayrı bir bölüme koymadığınız için ıslanmış olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir