BU SENENİN TREND ŞARKILARI

Bu sene çok güzel işler piyasaya çıksa da geçtiğimiz sonbahar aylarında yayınlanan şarkı olan Manzara Sözleri hala adından söz ettirmeye devam ediyor. Yeni şarkıcılarımız ve söz yazarlarımız artık çekmedikleri derdin şarkısını söylüyor ya da yazıyor. Bu da dinleyiciler için anlamlı bir şey olmamış oluyor. Dinleyiciler şarkılarda kendilerinden birer parça bulmak istiyorlar.

Yeni nesil müzik anlayışı daha çok para üzerine kurulmaya başladı. Söz yazarı içten bir şekilde yazsa da yorumcular onları yorumlarken içten yapamıyorlar. Bu da dengesizlik oluşturuyor ve sonuç olarak bu tarz parçalar piyasada tutunamayıp eriyip gidiyorlar. İnsanlarımız aşk şarkılarını önemsediği için bu alanda eserleri bekliyorlar.

DUYGUSAL SÖZLERİN MUCİDİ RAFET EL ROMAN

Gerek yazdığı sözlerle gerek de yorumladığı eserlerle onlarca yıldır Türk müzik piyasasında yer alan Ziynet Sali’nin, bana da söyle’nin şarkısı ve müziği duygusal sözleriyle dinleyenleri kendine hayran bırakıyor. Şarkı sözleri her zaman anlamlı ve gerçeklik içeren Ziynet SALİ, yeni şarkısıyla da dinleyenlerin beğenisini kazandı. Onun şarkılarında her zaman yaşanmışlık hissi bulunuyor. Bu yaşanmışlık hissi de dinleyiciler tarafından yıllardır beğenilmekte.

Türk pop müziği iyice değişmeye ve bozulmaya başladı. Artık şarkılarda daha çok boşvermişlik ve sorumsuzluğu ön plana çıkaran parçalar yapılıyor. Yeni nesil eskiden olduğu gibi pop müziğine yaklaşmıyor. Artık sadece eğlenmek için dinlenen bir müzik haline gelmesi pop müziğinin kalitesini oldukça düşürmüş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir