Dünyayı Anlamak

kitapcafe

Her zaman kitap demek dünyaya açılan bir kapı demektir. Okurlar da bu kapının anahtarını açmak için, bilinmeyeni bulma yolunda edebiyatımızdaki zengin literatürlerden faydalanmaktadır.

Okuyucunun yaşamdan zevk alması için ve hayatı anlamlandırabilmesin için mutlaka klasikleri okuması gerekmektedir. Bu sayede klasik kitaplar kişilerin hayatlarında anlam bulacaktır. Edebiyatı bilmek için ve yaşam ile edebiyat arasındaki ince çizgiyi ayırt edebilmek için klasikleri anlamlandırmamız gerekmektedir. Evrensel olan bir dil vardır. Bu dil de edebiyat ile ancak eşitlenebilir. Edebiyat dili her zaman hayatın içinde yer alan ve can damarı sayılabilecek keskin çizgide varlığını koruyan bir olgudur. Kuşak farkı olmaksızın her yaş grubundan insanın klasikler içerisinde yaşamından bir çeşit ize rastlaması mümkündür. Klasikler her zaman tekrar okunma ihtiyaçları içerisinde yer alır. Bu sayede klasikler her bakış açısından ayrıntılar ile irdelenmiş, kapsamlı şekilde ifade edilmiştir.

Dünyanın kapılarını aralamada en etkili yöntem klasikleri anlamlandırmaktır. Çünkü klasiği anlamlandırmak bir nevi hayatı anlamlandırmaktır. Bunu da sadece bizim edebiyatımıza bağlı kalarak yapamayız. Mutlaka okurların modern dünya klasikleri hakkında fikir edinmesi gerekmektedir.

Site içeriğinde her türlü kültürel etkileşimden faydalanabileceğiniz çeşitli bilgiler yer almaktadır. Kitap konusunda ve klasikler konusunda hayatı etkili yaşayabilmenin en değerli anahtarı da burada saklıdır. KitapKolik web sitesini incelemenizi ve bu anahtarı bulmanızı temenni ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir