Ses Dalgaları ile Estetik Operasyon

Yağ aldırma operasyonu olan vaser liposuction’un ameliyat işlemi eski yağ aldırma operasyonlarına göre oldukça modern ve teknolojik bir operasyon türüdür. Ultrason ses dalgaları verilerek yapılan operasyon ile hedef bölgede yer alan yağ dokusu deri altı damar ve kas yapısına zarar vermeden parçalanır. Parçacıklara ayrılan yağ dokusu aspirasyon işlemi ile bulundukları bölgeden alınarak yap aldırma işlemi tamamlanmış olur.


Genellikle bel ve basen bölgelerinde bulunan yağlar için uygulanan vaser lipsuction işlemi vücudun diğer bölgelerinde bulunan yağlar içinde uygulanabilir. Acısız ve ağrısız bir yap aldırma işlemi olması ve son teknoloji ile uygulanıyor olması bu operasyonun çok yaygın olarak tercih edilmesini sağlamıştır. 


Yeni nesil bir estetik operasyon türü olan ses dalgalarının kullanımı yağ aldırma işlemi dışında burun estetiği operasyonlarında kullanılmaktadır. Cahitvural.com üzerinden bilgi alabileceğiniz piezo burun estetiği yöntemi, son teknoloji ses dalgaları kullanılarak yapılan bir estetik operasyon türüdür. Burun kemiğinde veya kıkırdak dokuda oluşan eğriliklerin giderilmesinde kullanılan piezo burun estetiği yöntemi sonrasında hastalar normal yaşantılarına deva edebilirler. Ağrı ve acı hissetmedikleri bu yöntem aynı zamanda çok kısa süren bir yöntemdir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir