Yapay Zekanın Değiştireceği 5 Şey!

Yapay zeka, günümüzün en gelişmiş teknolojisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir tür bilgisayar bilimi olarak ifade edilen bu sistem, bugün milyonlarca insana yapay zeka eğitimleri ile tanıtılmaktadır. Üstelik her geçen gün yapılan çalışmalar ile biraz daha gelişmiş bir hal alacak olan bu sistemin pek çok değişikliğe neden olması beklenmektedir. İşte yapay zekanın değiştireceği 5 şey…

İşe Alımlar Yapay Zekadan

Yapılan araştırmalara göre yapay zekanın ilk olarak iş hayatını ele geçireceği düşünülmektedir. Tatil planlarının onaylanması, işe alımların gerçekleştirilmesi, toplantı saatleri gibi ayrıntılar yapay zekanın onayıyla gerçekleştirilebilecek.

Kendi Kendine Giden Arabalar

İnsanların araç kullanımı oldukça nadir bir hale gelirken, bu sayede daha güvenli ve ucuz ulaşım gerçekleştirilmesi, 2050 yılında araba sürmenin nostalji haline gelmesi beklenmektedir.

Doktora Gitmeye Gerek Olmayacak

Geliştirilmeye devam eden bu yapay zeka teknolojileri sayesinde herhangi bir doktor randevusu ve muayenesine gerek kalmadan 724 doktoru görebilme imkanına erişilebilecek. Geniş bilgi için bu yazıyı okuyabilirsiniz.

İnsanlar Öldükten Sonra da Yaşayacak

Yapay zekanın hayatımızda değiştirebileceği en önemli şeylerden biri de kuşkusuz ölen insanların yaşamaya devam etmesi olacak. Bu teknoloji sayesinde ölen insanların tıpkı kendisi gibi olan chatbotlarını yakınlarına bırakabilecek.

Dört Duvarla Konuşulabilecek

Yapay zeka insanlara evine girdiğinde ışığın açılmasını, maçı kimin kazandığını ve hatta haftalık hava durumunu dahi evin ya da odanın duvarlarından öğrenebilme imkanı tanıyacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir